90 (212) 210 10 10

Mobil Teknolojileri

Bölüm Hakkında

Gerek maliyet, gerek güvenlik gerekse de hız faktörleri dikkate alınarak iletişim aracı olarak günümüzde artık mobil teknoloji araçları kullanılmaktadır. Bu doğrultuda ticaret hayatının satın alma, üretim, depolama, satış ve pazarlama iş süreçleri; eğitimde dersler ve sınavlar; turizmde konaklama işlemleri; sağlıkta muayene ve tedavi aşamaları mobil teknolojiler üzerinden planlanmakta ve uygulama alanı bulmaktadır. Mobil teknolojiler, insan hayatının tüm aşamalarında yerini alırken sürekli yenilenme ve güvenlik açıları bakımından özel eğitimler gerektirmektedir. Yükseköğretim kurumumuzun temel amacı, günümüzün ihtiyaç duyduğu kalifiye ve donanımlı personeller yetiştirmektir. Bu bilgiler ışığında sektörel değişme ve gelişmelere kısa sürede entegrasyonu ilke edinen üniversitemiz, bilişim sektöründeki değişimleri de dikkatle incelemektedir.. Bilişim alanında yazılım, donanım ve güvenlik süreçlerini planlayacak, koordine edecek ve yönetecek olan mobil teknoloji teknikerlerinin sahip olduğu alan bilgisinin yanı sıra programlama dilini iyi bilmeleri, yazılımları iyi bir görselle sunabilmeleri, programlama ve yazılım alanındaki yabancı dil bilgisine hakim olmaları gerekmektedir.

 

Çalışma Alanları

Bu programdan mezun olan öğrenciler; GSM operatörlerinde, bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmalarda, yazılım şirketlerinde, bankaların teknoloji destek departmanlarında ve mobil teknolojiyi kullanan tüm firmaların ilgili departmanlarında çalışabilirler.

 

Dersler Hakkında

Mobil Teknolojisi programı öğrencilerine; Mobil Cihazlar için Geliştirme Platformu Yazılım Kurulumu ve Yönetimi, Grafik ve Animasyon, Programlama Temelleri, Yazılım Kurulumu ve Yönetimi, Web Tasarımı, Veri Tabanı, Web Editörü, Görsel Programlama, Mobil Cihaz Donanımı, IOS Programlama, ve İnternet Programcılığı ekseninde dersler verilmektedir.

Mobil Teknolojileri BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Mobil Teknolojileri BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı