Meslek Yüksekokulu

myo.nisantasi.edu.tr

Sosyal Hizmetler

Sosyal hizmet, toplumsal refahı maksimize etmek için toplumdaki sosyal değişimin etkin şekilde gerçekleştirilmesini, insanın özgürleşmesini ve güçlenmesini amaç edinmiş bir bilim dalıdır. Toplumlardaki ekonomik, sosyal ve kültürel değişmelere paralel olarak toplumsal sorunların çözümünde bireylere ihtiyaç duydukları desteğin sağlanmasında ve bireylerin çevresi ile bütünleşmesinde sosyal hizmet uygulamalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada sosyal ve ekonomik desteğe gereksinim duyan bireylere sosyal hizmet alanlarında verilecek destek konusunda profesyonel insan kaynağı istihdamı gündeme gelmektedir.
Sosyal Hizmetler Programı mezunları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kuruluşların çeşitli birimlerinde, özel sektör ve kamuya ait huzurevlerinde, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, engellilere yönelik özel eğitim kuruluşlarında, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında, yerel yönetimlerin sosyal yardım ve hizmet birimlerinde çalışabilirler.
Sosyal Hizmetler programı ders içerikleri, çalışma hayatının her kademesinde kullanılabilecek bilgileri içermektedir. Bu amaçla program müfredatı; sosyal hizmet yönetimi, sosyal politika, sosyal hizmet kuramları, göç ve kentleşme sorunları, pozitif psikoloji ve halk sağlığı gibi derslerle zengin bir içerik arz etmektedir. Bu derslerin yanında öğrencilerimize mesleki uygulama ve staj imkânları da sunulmaktadır.
Sosyal Hizmetler programı 4 yarıyıllık ders programı için TIKLAYINIZ.
Bologna Bilgi Paketi için TIKLAYINIZ.
Ders Programı Vize Programı Final Programı Akademik Kadro
DUYURULAR
SON HABERLER
YAKLAŞAN ETKİNLİK
Nişantaşı Üniversitesi 10’uncu yaşına adım attı

Kurulduğu günden bu yana eğitim çıtasını daha da yukarıya çıkarmayı hedefleyen Nişantaşı Üniversitesi 10’uncu yaşını kutluyor. “Hayaller, hayatı de ...

18.12.2019